عملیات يمني ها ناکارآمدی سامانه های پدافند هوایی آمریکایی

عملیات يمني ها ناکارآمدی سامانه های پدافند هوایی آمریکایی
عملیات يمني ها ناکارآمدی سامانه های پدافند هوایی آمریکایی

عملیات موفقیت آمیز یمنی ها در حمله به تأسیسات نفتی شرق عربستان، ناکارآمدی سانه های پدافند هوایی ساخت آمریکا را ثابت کرد

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما، عملیات موفقیت آمیز یمنی ها در حمله به تأسیسات نفتی شرق عربستان، ناکارآمدی سانه های پدافند هوایی ساخت آمریکا را ثابت کرد.
این مطلب را شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد و احمد عبدالرحمن خبرنگار در صنعا در گزارشی گفت: پیام های نظامی فرامرزی یمنی ها همچنان به عمق خاک عربستان ارسال می شود و شعله های آتش آن این بار از منطقه الشرقیه عربستان پدیدار شد. این بار 10 فروند پهپاد از نوع قاصف کی 2 حامل پیام های یمنی ها بودند و بیش از 1500 کیلومتر را طی کردند تا به دو میدان نفتی متعلق به آرامکو در بقیق و خریص در شرق عربستان برسند. سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن، این عملیات را یکی از بزرگترین عملیات این نیروها در عمق خاک عربستان اعلام کرد. این حمله بی سابقه نیروهای یمنی، پایه گذار مرحله دوم توازن راهبردی بود. حمله ای که در آن، یمنی ها سامانه های پیشرفته پدافند هوایی ساخت آمریکا را دور زدند. همه خاک عربستان و حتی مناطق دورتر از آن هم در تیررس پهپادها و موشک های بالستیک یمن قرار دارد.
عبدالله الجعفری فرمانده سابق نیروی هوایی یمن به المیادین گفت:”از نظر نظامی، توانستیم بیش از هزار کیلومتر در حریم هوایی عربستان نفوذ کنیم، بدون آنکه رادارها این پهپادها را رهگیری کنند یا اینکه پدافند هوایی سعودی ها بتواند آنها را سرنگون کند.“
در ادامه این گزارش آمده است: بانک اهداف نیروهای مسلح یمن در داخل عربستان گسترش می یابد و راهبرد یمنی ها در این حملات، فرآیند فزاینده و بی سابقه به خود گرفته است. قدرت فنی یمنی ها پیشرفت چشمگیری داشته است و آنها هشدار می دهند که عملیات خود را گسترش خواهند داد. حملات یمنی ها از جنبه های مختلف تشدید شده است و پیام های آن از نظر جغرافیایی، اقتصادی و نظامی به مناطقی فراتر از ریاض می رسد. صنعا می گوید ارسال این پیام ها تا زمانی که تجاوز علیه یمن و محاصره این کشور پایان نیابد، ادامه خواهد داشت.

منبع:
www.yon.ir/htPVi

موضوع:

افزودن دیدگاه جدید