مولایی

مطالب ارسالی

نمایه‌ای از واقعیت آمریکا
1399/03/22
17

 در پی قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی بدست یک پلیس سفیدپوست در شهر مینیاپولیس آمریکا، اعتراضات خیابانی از زمان وقوع این جنایت تاکنون در بیشتر شهر‌های مخلتف ایالت‌های این کشور جریان دارد.  

دیده بان حقوق بشر اعلام کرد اقدامات آمریکا برای ارعاب معترضان خطرناک است
در پیام...

جنبش جهانی ضدنژاد پرستی
1399/03/21
7

پایگاه اینترنتی «نیو ایسترن اوت لوک» با انتشار مقاله ای تأکید کرد نژادپرستی و خشونت از مشخصه های اصلی پلیس آمریکا و ویژگی مهم سیاست خارجی این کشور است.

-خشونت، نژاد پرستی و حمایت از تروریسم؛ ویژگی‌های سیاست خارجی آمریکا
به گزارش پایگاه اینترنتی خبری یمنی پرس, نیو ایسترن اوت لوک در...

 تیراندازی پلیس آمریکا به صورت زن سیاه پوست
1399/03/21
18

 به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، پلیس آمریکا در ادامه سرکوب جنبش ضد بی عدالتی به صورت یک زن سیاه پوست شلیک کرده است.

منبع:

www.w57.ir/JN9

آغاز به کار پلیس کرونا
1399/03/21
11

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز آبادان فرماندار ویژه آبادان گفت: پلیس کرونا از این پس همه کسانی را که به بیماری همه گیر کووید ۱۹ مبتلا می‌شوند زیر نظر خواهد گرفت و این افراد تا بدست آوردن گواهی سلامت، حق خروج از منزل یا بیمارستان و یا نقاهتگاه را نخواهند داشت.

سید زین العابدین موسوی با...

۲هزار و ۱۱ بیمار جدید کرونایی
1399/03/21
11

 خانم دکتر سیما سادات لاری گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۷۷ هزار و ۹۳۸ نفر رسید.

وی افزود: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.
وی ادامه داد: مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۵۰۶ نفر رسید.
خانم دکتر لاری گفت: خوشبختانه...

تبدیل شدن نیویورک به یک شهر جنگ زده پس از اعتراضات مردمی
1399/03/21
7

 برنارد کریک کمیسر پلیس نیویورک فیلمی از اوضاع این شهر پس از اعتراضات مردمی به قتل جورج فلوید توسط ماموران پلیس مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا در توئیتر منتشر کرد.

این فیلم نشان می‌دهد که معترضان، بسیاری از ساختمان‌های شهر نیویورک را تخریب و آتش زده‌اند.

منبع:

...

سرسخت‌ترین معترض آمریکایی سوار بر کاپوت خودرو در حال حرکت
1399/03/21
11

هفته پیش بود که اعتراضات مردمی در آمریکا پس از کشته شدن یک مرد رنگین پوست در این کشور آغاز شد. غروب دوشنبه هفته پیش به وقت آمریکا «جورج فلوید»، مرد سیاه پوست اهل مینیاپولیس توسط چند افسر سفید پوست آمریکایی در کف خیابان خفه شد. کشته شدن این مرد سیاه پوست موج تازه‌ای از اعتراضات ضد نژادپرستی در...

نظرات کاربران در وصف حضرت امیرالمومنین (ع)
1399/03/21
20

ماه‌ها و هفته‌ها از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی می‌گذرد و داغ نبودش بیش از پیش آتش به جان‌ها می‌زند. سرداری که فقط نقش فرمانده را برای ایفا نکرد و مانند پدری بزرگ سایه امنیت را برای کشور خودمان و دیگر کشورهای جهان مانند عراق، سوریه و .. فراهم کرد. با شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی روزانه...

مردم پابوسِ شاه؛ محمدرضا دست‌بوسِ خارجی!
1399/03/21
22

یکی از کاربران توئیتر در صفحه کاربری خود نوشت: ارباب مردم نوکر دسته به سینه امریکا| شاه دست نشانده درباره اینکه جناب شیر روی پرچم کشور نشسته باشد یا ایستاده باید به دولت های خارجی جواب پس میداد؛ باید باسفرای غرب هماهنگی می کردند. ( تسلیم هزینه اش بالاتر از جنگ است)

منبع:

...

پدر و پسری که از ایران فرار کردند
1399/03/21
25

شاهان حکومت پهلوی سه بار از ایران فرار کردند. رضاشاه در سال 1320 از ایران فرار و به آفریقای جنوبی تبعید شد. محمدرضاشاه نیز در سال 32 از ایران فرار کرد و پس از کودتای آمریکایی-انگلیسی توانست مجددا به عرصه قدرت بازگردد، اما آخرین فرار محمدرضاشاه مربوط به 26 دی ماه 57 است که فراری بی بازگشت بود....