فشار حداکثری بر ایران و تحریم همه جانبه از طرف آمریکا برای به زانو در آوردن و اعتراضات بیشتر توسط مردم برعلیه حاکمان و مسئولان بوده است. این راهبرد را می‌توان حتی در گزارشات و تحلیلات مسئولان آمریکایی مشاهده کرد:
«هلنا کوبان» در سایت آمریکایی لوب لاگ نوشت: پروژه فشار حداکثری دونالد ترامپ، موجب خفگی سریع اقتصاد ایران از گذر تحریم که به نارضایتی عمومی منجر شده و به نوبه خود، فشار را بر رهبران کشور افزایش می‌دهد و یا خواسته‌های واشنگتن در راستای سرنگونی رژیم را محقق می‌کند.»
حال که دشمن با تمام قوا برای ازپا درآوردن و تسلیم مردم ایران و ایجاد نارضایتی و اعتراضات مردمی، به میدان آمده است، بهترین پاسخ می‌تواند از طرف خود "مردم" باشد. البته مردم ایران در عرصه‌های مختلف ایستادگی در مقابل این فشارها را با حضور حداکثری در 22 بهمن و تشیع بدن مطهر شهید سلیمانی به نمایش درآوردند.

یکی از بزرگترین عرصه‌ها برای پاسخ دندان شکن به فشار دشمن، حضور در "انتخابات" است. حضور حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی، درکنار تایید جمهوریت نظام، نشان دهنده‌ی این است که مردم در کنار نظام اسلامی و پشتیبان آن هستند. لذا حضور حداکثری علاوه برتایید انقلاب و ایستادگی در مقابل دشمن، نوعی پاسخ و تودهنی برای غرب و بالاخص آمریکا خواهد بود.
ازطرفی حضور حداکثری در انتخابات، نوعی دلگرمی برای دوستان محور مقاومت می‌باشد که مردم ایران تحت سخت‌ترین تحریم‌ها و باتوجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی نامناسب، باتمام قوا به وسیله‌ی حضور در انتخابات ایستادگی کرده و پای نظام و انقلاب هستند.
مقام معظم رهبری در دیدار مردم تبریر به این مساله‌ی مهم تاکید کرده و می‌فرمایند:
«دشمنان می‌خواهند ببینند نتیجه فشار حداکثری آمریکا و بدعهدی های اروپایی‌ها و مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، چه بوده است و دوستان هم با نگرانی منتظر نحوه حضور مردم در انتخابات هستند. البته من همواره به دوستان نظام اسلامی گفته‌ام، از ملت ایران نگران نباشید زیرا این ملت کاربلد است و می‌داند که چه بکند. انتخابات، خنثی کننده‌ی بسیاری از نیت‌های شوم آمریکایی‌ها و صهیونیستها و بدلِ فنِ مکر و کَید آنها است.» [1]

یکی‌دیگر از عرصه‌هایی که می‌تواند پاسخی محکم ازطرف مردم به دشمنان باشد، انتخاب "فرد اصلحی" است که بتواند با تصویب قوانین لازم و باهدایت دولتها به مسیر مطلوب، کشور را مصونیت ببخشد و با تمهیداتی که در مجلس صورت می‌پذیرد، مکر دشمنان را خنثی کند. لذا مردم عزیز باید فردی را انتخاب کنند که هم شجاع و هم وفادار و دلسوز برای انقلاب و مردم باشد.
درپایان آنچه امروز می‌تواند بهترین پاسخ برای دشمن و دلگرمی برای دوستان محور مقاومت باشد، "حضور حداکثری" در انتخابات روز 2 اسفند است و همچنین علاوه بر حضور، انتخاب فرد اصلح می‌تواند به کشور مصونیت بخشیده و مکر دشمنان را خنثی کند.

پی‌نوشت:
1). بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مردم تبریز(1398/11/28)
 

موضوع: 
تولیدی: 
تولیدی

مطالب مرتبط


پربازدیدترین‌ها

افزودن دیدگاه جدید