با توجه به اهمیت این موضوع، دشمنان ایران و ایرانیان با القای این نقشه‌ در ذهن ایرانیان در پی توقف و خشکانیدن موتور حرکت در جامعه‌ی ایران هستند چرا که پس از چهاردهه تحریم که بی‌سابقه‌ترین فشارها را بر علیه یک ملت در جهان تحمیل کرده است، هنوز این موتور حرکت بازنمانده است اگرچه صدمات زیادی بر پیکر خویش دارد اما در حال خروش وجوشش است.

هدف نگارنده دفاع از وضع موجود در کشور نیست، بلکه نقد کمبودهایی است که در سطوح مدیریتی جمهوری اسلامی وجود دارد. اما نباید معیار عدالت را کنار گذاشت بلکه باید با نگاهی بی‌طرفانه به این مسئله نگریست شاید اگر این حجم از تحریم‌های گسترده علیه کشورهای دیگری غیر از ایران صورت می‌پذیرفت خیلی از آنها قادر به ایستادگی در مقابل آن نبودند از همین‌روست که کارشناس روس رجب صفراف مدیر مرکز مطالعات ایران در مسکو اقرار می‌کند که اگر این حجم از تحریم‌‌ها که بر علیه جمهوری اسلامی صورت پذیرفته اگر برعلیه روسیه یا هرکشور دیگری اعمال شده بود شاید این کشورها حتی 6 ماه نیز یارای ایستادگی در مقابل آن را نداشتد و به فروپاشی آنان منجر می‌شد. این کارشناس روس در ادامه‌ی صحبت‌‌هایش یکی از دلایل موفقیت ایران را امیدواری ناشی از ایمان به خدا برمی‌شمارد و امید را وجه تمایز ایرانی با سایر جوامع می‌داند.

 از همین‌روست که بحث القای یاس و ناامیدی در این سطح گسترده در دستور کار دشمن قرار گرفته است. اگرچه بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب انتظاری از دشمن جز دشمنی نمی‌رود اما آنچه مایه‌ی تعجب است اینکه بعضی از درون کشورهمنوا با دشمنان خارجی در تلاشند که مردم را از آینده مایوس سازند.

اکنون کسانی صحبت از انتصابی بودن انتخابات می‌کنند تا مردم را از ترسیم آینده خویش با مشارکت در انتخابات مایوس سازند که خود بر اساس همین سیستم انتخاباتی به قدرت دست پیدا کردند، اگرانتصاب به جای انتخاب بود! چرا در زمانیکه انتصاب تامین کننده منافع ایشان بود سکوت گزیدند و اگرسیستم انتخاباتی کشور مبتنی بر انتخاب عمل کرده است چرا از آن تعبیر به انتصاب می‌کنند! این همان پارادوکسی است که رهبر معظم انقلاب از آن اینگونه تعبیر می‌کنند که "با زبان به مردم می‌گوییم که در انتخابات شرکت کنید، منتها یک ‌جوری حرف بزنیم که مردم را از ورود در انتخابات دلسرد کند؛ این درست نیست، این غلط است."

به هرتقدیر موجی از تخریب‌ها چه توسط رسانه‌های خارجی از قبیل بی بی سی که حتی خیلی از شهروندان اروپایی نیز به اخبار آن اعتماد دارند و چه برخی از درون کشورعزم کرده‌اند که تا باالقای نا امیدی موتورحرکت جامعه ایرانی را از حرکت بازنگاه دارند و صندوق‌های رای را پر از خالی کنند، اما ایرانیان اثبات کرده‌اند که مسیر استقلالشان از جاده‌ای غیراز خط کشی های غربی می‌گذرد.

          

موضوع: 
تولیدی: 
تولیدی

مطالب مرتبط


پربازدیدترین‌ها

افزودن دیدگاه جدید