وزیرخارجه عراق: خروج آمریکا از برجام؛ عامل تنش‌ها در منطقه

وزیرخارجه عراق: خروج آمریکا از برجام؛ عامل تنش‌ها در منطقه
وزیرخارجه عراق: خروج آمریکا از برجام؛ عامل تنش‌ها در منطقه

محمدعلی الحکیم: خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران، عامل تنش‌ها در منطقه است؛ بر مخالفت با حملاتی که اخیرا در خاک عراق رخ داد و محکومیت آن تاکید می‌کنیم

وزیر امور خارجه عراق در نشست مشترک خبری با همتای اردنی در بغداد گفت: در این دیدار بر لزوم احترام طرف‌های منطقه‌ای و بین المللی به حاکمیت ملی عراق تاکید کردیم.
محمد علی الحکیم افزود: ما بر لزوم احترام به حاکمیت ملی عراق و نقض نکردن آن تاکید کردیم. عراق حملاتی را که اخیرا در خاک این کشور رخ داد، رد می‌کند و بر لزوم آرامش اصرار دارد.
الحکیم گفت: ما درباره تقویت تلاش‌ها در مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع تامین مالی آن تاکید کردیم.
ایمن الصفدی وزیر امور خارجه اردن نیز در این نشست مشترک خبری گفت: همه باید برای تقویت آرامش تلاش کنند، زیرا منطقه به ثبات بیشتر نیاز دارد. ما موضع پایداری درباره لزوم دور نگه داشتن منطقه از هر نوع تنش و تاکید بر تضمین ثبات منطقه داریم. اردن بر حمایت از عراق برای حفظ پیروزی تاریخی بر گروه تروریستی داعش تاکید دارد.

الصفدی تصریح کرد: بر حمایت کامل از حاکمیت ملی عراق تاکید می کنیم. اگر عراق به صحنه درگیری تبدیل شود، منطقه آسیب های زیادی خواهد دید. ما خواهان کاهش تنش و تکیه بر گفتگو به عنوان راه حل بحران ها هستیم و تاکید می کنیم. عراق نباید به میدان تنش و درگیری تبدیل شود. وی گفت: حامل نامه عبدالله دوم شاه اردن برای نخست وزیر عراق درباره کاهش تنش در منطقه بودم.
وزیر خارجه اردن گفت : تاکید می کنم که حامل دعای شاه اردن برای شفای فوری و سلامت (آیت الله) علی سیستانی هستم. شاه اردن شرایط جسمی ایشان را پیگیری کرد. عراق و اردن برادر هستند. دو کشور روابط تاریخی با یکدیگر دارند و تقدیر ما آن است که با یکدیگر همکاری کنیم. امیدواریم در آینده شاهد همکاری و هماهنگی بیشتری باشیم. به همکاری با عراق در مبارزه با تروریسم ادامه خواهیم داد. تاکید می کنم که خطر داعش همچنان ادامه دارد و در نتیجه باید تلاش دسته جمعی بین المللی در چارچوب ائتلاف، برای تضمین شکست دادن این آفت ادامه یابد و تضمین کنیم که پیروزی بزرگ عراق، مستمر باشد.

منبع:

www.w57.ir/ZRP

موضوع:

تولیدی: 
بازنشر

افزودن دیدگاه جدید