جروزالم پست: حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را زیر سوال برد

جروزالم پست: حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را زیر سوال برد
جروزالم پست: حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را زیر سوال برد

حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی توافق دفاع هوایی این کشور را زیر سوال برد.

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما، جروزالم پست نوشت: حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی توافق دفاع هوایی این کشور را زیر سوال برد.
این روزنامه صهیونیستی در پایگاه اینترنتی خود و در تحلیلی به قلم ست جی فرانتزمن افزود: باتوجه به آنکه مناطقی که هدف حمله پهپادی قرار گرفته اند در نزدیکی و در فاصله حدودا 50 کیلومتری بحرین قرار دارند، سوال هایي مطرح شده است مبنی بر اینکه این پهپادها چگونه توانسته اند تاسیسات راهبردی این کشور را در بقیق و خریص هدف حمله قرار دهند. ناوگان پنجم آمریکا در بحرین مستقر است و آمریکا پایگاه های هوایی و تجهیزات دیگری در منطقه از کویت گرفته تا امارات عربی متحده دارد که سامانه دفاع هوایی آمریکا از آنهامحافظت می کند. آنها همچنین رادارهایی دارند که می تواند تهدیدها را از فاصله 150 کیلومتری ردگیری کند و باید توانایی ردگیری پهپادها را نیز داشته باشد.
با این وجود حملات پهپادی که ساعت چهار صبح انجام شد، با هیچ واکنشی از جانب آمریکا مواجه نشد و حتی پیام هشداری نیز داده نشد.
عربستان سعودی از ماه مه درباره خطراتی که پهپادها می توانند داشته باشند، به متحدان خود هشدار می دهد.
این اتفاق پرسش هایی را نیز درباره توان دفاع هوایی در سراسر منطقه خلیج فارس و خطراتی که پهپادها می توانند برای این منطقه داشته باشند، مطرح می کند.
به اعتقاد نویسنده این حمله می تواند به تشدید تنش ها در منطقه منجر شود و واکنشی که به این حملات نشان داده می شود، احتمالا اوضاع را وخیم تر خواهد کرد.

منبع:
www.yon.ir/t8jiJ

موضوع:

افزودن دیدگاه جدید