افزایش بی خانمانی در کالیفرنیا

افزایش بی خانمانی در کالیفرنیا
افزایش بی خانمانی در کالیفرنیا

کاهش مجازات جرائم مواد مخدر موجب شد افراد بیشتری به سمت اعتیاد، بی خانمانی و ارتکاب جرایم سوق پیدا کنند

 طرح کاهش مجازات برای برخی از جرایم در ایالت کالیفرنیا موجب شده است تعداد معتادان و کارتن خواب‌ ها در شهر‌های این ایالت افزایش یابد.

 

هم اکنون کسانی که در خیابان‌ها زندگی می‌کنند شرایط غیربهداشتی را ایجاد می‌کنند، رفتار‌های تهدید کننده دارند و در کل، شهر‌های آمریکا را ناخوشایند و نامطبوع می‌کنند. پنج سال پیش مردم کالیفرنیا به طرحی برای تعیین مجازات اندک برای برخی از جرائمی که غیرخشونت بار یا غیرجدی بودند، رای دادند، از جمله کلاهبرداری، سرقت، دله دزدی و استفاده شخصی از مواد مخدر غیرقانونی.

این طرح با زندانی کردن تعداد کمتری از مجرمان فوایدی داشت از جمله صرفه جویی در هزینه ها. اما با اجرا شدن آن، کالیفرنیا شاهد روند ناراحت کننده‌ای از افزایش تعداد بی خانمان‌ها شد.
ریچی گرینبرگ، نامزد سابق شهرداری سانفرانسیسکو گفت: "هدف از این طرح کمک کردن بود، اما آن چه اتفاق افتاد این بود که سانفرانسیسکو برای کسانی که هم بی خانمان بودند و هم معتاد محل جذاب تری برای اقامت شد. "
به علاوه، کاهش مجازات برای جرائمی مانند استفاده از مواد مخدر غیرقانونی موجب شد افراد بیشتری به سمت افراط در مصرف آن روی بیاورند و تعداد بیشتری به سمت اعتیاد، بی خانمانی و ارتکاب جرایم سوق پیدا کنند.

 

منبع:

www.yon.ir/ZZn7n

موضوع:

افزودن دیدگاه جدید