عاشقان اصلاحات سعودی چه شباهتی با بن سلمان دارند؟

عاشقان اصلاحات سعودی چه شباهتی با بن سلمان دارند؟
دیسکو

دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید!
این مَثَل، حکایت برخی افراد معلوم الحال داخلی است که از قانونی شدن هرزگی و گناه در عربستان سعودی به وجد آمده‌اند!
ماجرا این است که حکومت قبیله‌ای و بدوی آل‌سعود که تا دیروز تمام ادعایش، خادمیِ حرمین شریفین و پرچمداری جهان اسلام بود، اکنون شروع کرده به اقداماتی مثل تاسیس دیسکو و برگزاری کنسرت با حضور خوانندگان غربی! حتی اخیرا فیلمی از یک کلوب شبانه منتشر شده که بن سلمان (ولیعهد عربستان) و بن زاید (ولیعهد ابوظبی) را در کنار دختران نیمه برهنه نشان می‌دهد![1]
کسانی که از این امور، قند در دلشان آب شده -اگر اعتقادی به احکام اسلام هم نداشته باشند- باید آن روی سکه‌ی سعودی را هم ببینند. همین چند ماه قبل بود که با دخالت مستقیم بن‌سلمان، یک منتقد عربستانی به نام جمال خاشقچی با اره و به طرز وحشتناکی کشته شد! عربستان همان دولتی است که دستش به خون حاجیان بی‌گناه ایرانی در سال 66 و 94 آلوده است! آل سعود در تجاوزی آشکار به یمن که هنوز هم ادامه دارد، دست به نسل کشی زده و جنایات عظیمی را مرتکب شده است. اعدام گسترده‌ی مخالفان حکومت سعودی بدون رعایت موازین حقوق بشر هم از دیگر موارد قابل ذکر است.
با این وجود، یک انسان عاقل و منصف هرگز نمی‌تواند از -به اصطلاح- اصلاحات در عربستان، اظهار شعف و خوشحالی کند چرا که نادرستی و بطلان آن کاملا واضح است. البته برخی که معیار دیگری برای قضاوت دارند را نباید برای حمایت از سعودی سرزنش کرد چون تناسب در عقیده و امیال باطنی، یکی از عوامل ایجاد کشش و علاقه است و خوشحالی این جماعت، به خاطر تناسب و شباهتی است که با بن سلمان دارند!

پی‌نوشت:
[1] بن زاید و بن سلمان در کلوپ شبانه در میان دختران نیمه برهنه! + فیلم

افزودن دیدگاه جدید