خشونت پلیس فرانسه علیه کارگران بار دیگر جنجال آفرین شد

خشونت پلیس فرانسه علیه کارگران بار دیگر جنجال آفرین شد
خشونت

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که دادستانی پاریس برای اقدام های خشونت آمیز نیروهای پلیس علیه معترضان در تظاهرات روز یکم ماه می میلادی مصادف با روز جهانی کارگر، سه پرونده تحقیقاتی را باز کرده است.
بازرس کل پلیس ملی فرانسه پس از انتشار ویدئوهایی در شبکه های اجتماعی که در آنها نیروهای پلیس دست به اقدام های خشونت آمیز علیه معترضان در تجمع های روز کارگر زده اند، احضار شد.
تصاویری که در آن ها پلیس بارها از گاز اشک آور استفاده کرده و یا برخورد فیزیکی علیه معترضان بدون این که آنان مرتکب مزاحمتی در بیمارستان ' پیتیه سالپتریه ‌یر' Pitie-Salpetriere شده باشند، پس از اظهارات کریستف کاستانر وزیر کشور فرانسه، به یک مساله سیاسی تبدیل شده است.
'کریستوف کاستانر' وزیر کشور فرانسه مدعی شده بود که گروهی از معترضان در جریان تجمع ها به این بیمارستان «حمله» کرده‌اند که ویدئوهای منتشر شده پس از این اظهارات در فضای مجازی چنین چیزی را نشان نمی دهد.
در ساعت 16 همان روز تعدادی از معترضان در حوالی «میدان ایتالیا» که در محاصره پلیس قرار گرفته بودند برای فرار از گاز اشک ‌آور به کوچه‌ منتهی به در پشتی بیمارستان وارد شده بودند.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، دو روز بعد، پس از پخش فیلم ها در شبکه های اجتماعی، 'دیدیه لالمان' فرمانده پلیس فرانسه، بازرس کل پلیس ملی فرانسه را برای تحقیقات اداری در مورد سه نیروی پلیس این کشور که اقدام های خشونت آمیزی اعم از پرتاب سنگ فرش، کوبیدن باتوم روی پا و تنه زدن به معترضان در جریان تجمع های روز کارگر شده مرتکب شده بودند، احضار کرد.
انتشار این ویدئوها که همچنین نشان می دهد پلیس از گلوله های فلش بال علیه معترضان استفاده کرده است انتقادهای بسیاری به دنبال داشته است./
ایرنا (خلاصه شده)

افزودن دیدگاه جدید