آلمان؛ معلم آل‌سعود

آلمان؛ معلم آل‌سعود
اروپایی

آلمان گرچه سعی می‌کند از جنایات کم‌نظیر در یمن، خود را کنار بکشد و افکار عمومی را فریب دهد ولی واقعیت این دولت اروپایی این است که منافع مادی را بر خون یمنی‌ها ترجیح می‌دهد!
به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، منابعی در وزارت دفاع آلمان اعلام کردند که ارتش آلمان از اواسط سال میلادی جاری آموزش هفت سرباز عربستانی را شروع می‌کند. دوره آموزشی پنج تن از این سربازان توسط نیروی زمینی ارتش آلمان ژوئیه آغاز می‌شود. دو سرباز دیگر نیز توسط نیروی هوایی ارتش آلمان آموزش می‌بینند.
همچنین هفت سرباز عربستانی دیگر نیز دوره‌های آموزش زبان آلمانی را از ژوئیه شروع خواهند کرد تا بتوانند در سال ۲۰۲۰ به دوره آموزش افسری بپیوندند.
موضوع آموزش سربازان عربستانی به زمانی برمی‌گردد که ارسلا فوندرلاین، وزیر دفاع آلمان به ریاض سفر کرده بود. این سفر اول دسامبر ۲۰۱۶ انجام شد. وزیر دفاع آلمان به توافقی با محمد بن سلمان که در آن زمان جانشین ولیعهد بود برای آموزش سربازان عربستانی در آلمان دست یافت. این توافق آوریل ۲۰۱۷ امضا شد.
این اقدام درحالی انجام می‌شود که ائتلاف حاکم آلمان، به ظاهر بر لزوم تشدید سیاست‌ها درباره عربستان به‌خاطر جنگ یمن، تأکید می‌کند!
ایسنا (با تغییر و تلخیص)

کلید واژه:

افزودن دیدگاه جدید