همه چیز را به بورس بسپارند
کلید واژه: 

یکی از دردها و مشکلات کشور این است که گاهی هم ضدانقلاب خارج‌نشین و هم برخی مسئولان داخلی -شاید ناخواسته و شاید هم با کارشکنی افراد نفوذی- به همکاری می‌پردازند تا نظام و انقلاب را در برابر مردم، خدشه‌دار نمایند. کم نبوده و نیستند حرف‌ها و اقداماتی که در طول هفت سال اخیر از سوی دولت آقای روحانی، انجام شدند و در نهایت، به موضوعی برای سوءاستفاده‌ی معاندان و عناصر ضدانقلاب تبدیل گشت.
این روزها نگاهی به بازار سرمایه در بورس نشان می‌دهد که وضعیت اصلا خوب نیست و سرمایه‌های خرد و کلان مردم، هر روز کاهش می‌یابند و آب می‌روند! این در حالی است که شخص حسن روحانی با تأکیدهای فراوان، مردم را به سرمایه‌گذاری در بورس فراخواند که سبب هجوم و حضور بی‌سابقه‌ی مردم شد. با اینکه دلسوزان اقتصادی، مکرر هشدار می‌دادند که این روند به نتیجه و عاقبت بدی منتهی خواهد شد، ولی جناب روحانی -طبق عادت تقریباً همیشگیِ خود- ترجیح داد با تمسخر و توهین با این سخنان دلسوزانه برخورد کند که یک نمونه از آن مربوط به اردیبهشت سال جاری است که گفت: شما اگر ناراحت هستید راه‌ حل، این است در گوشتان پنبه بگذارید و این حرف‌های خوب را نشنوید. بورس ما خوب شده ولی برخی عصبانی می‌شوند و می‌گویند در همه‌ی دنیا بورس بهم ریخته، چرا بورس ایران خوب است؟![1] البته جناب روحانی پس از ریزش‌های مکرر و خسارت‌های مداوم در بورس، هنوز اظهارنظر نکردند تا معلوم شود که آیا باز هم پنبه تجویز می‌کنند یا راه حل دیگری دارند؟
آقای روحانی همچنین در مرداد امسال، با اطمینان بالا، مردم را تشویق به حضور در بورس کرد و گفت: با شرایطی که بورس نشان می‌دهد اوضاع بهتر خواهد شد؛ مردم باید همه چیز را به بورس بسپارند.[2] برخی دیگر از اعضای دولت مثل رئیس دفتر روحانی هم بر آتش بورسی دولت دمید و گفت: شاخص بورس بین یک میلیون و ششصدهزار تا یک میلیون و هفتصد هزار واحد، اصلاح خواهد شد و سپس به روند صعودی خود ادامه می‌دهد.[3] این در حالی است که هم‌اکنون شاخص بورس در کانال یک میلیون و دویست هزار واحد قرار گرفته است و ریزش‌ها و خسارت‌ها به امری عادی و روزانه تبدیل شده است.
در این میان، مردم -مخصوصا اقشار ضعیف جامعه- که به‌خاطر جهش‌های مصنوعی و سودهای هنگفتی که در یک برهه‌ی کوتاه، نصیب بعضی شد، در حال از دست‌دادن سرمایه‌های اندکی هستند که با خیال افزایش، وارد بورس کرده بودند! در چنین شرایطی، کاملا قابل انتظار است که لاشخورهای فرصت‌طلب در آن سوی مرزها با دامن‌زدن به چنین اوضاعی، قصد ایجاد تشنج و التهاب در سطح جامعه را داشته باشند و با استفاده از رسانه‌های عریض و طویل خود، در جهت ایجاد اغتشاش و ناآرامی تلاش کنند. این روزها نگاهی به برخی شبکه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که ضدانقلاب، تمرکز بالایی روی موضوع بورس، انجام داده است و هر روز با پخش گزارش‌های جهت‌دار و داغ‌کردن هشتگ‌های خاص، به دنبال رسیدن به اهداف شوم خود است و استنادش نیز به سخنان رئیس‌جمهور و برخی دیگر از اعضای دولت است!
به نظر می‌رسد چنین اتفاقی را باید یک پاس گل طلایی از دولت روحانی برای ضدانقلاب قلمداد کرد که سعی می‌کند دوازه‌ی نظام را باز کند و مردم را در مقابل حاکمیت قرار دهد. ای کاش یک بار برای همیشه، این روند عجیب و پرضرر پایان یابد و برخی مسئولان محترم، قبل از هر اظهارنظری، به عواقب حرف‌های خود فکر کنند و تا نظر کارشناسان خبره و متعهد را نپرسیدند، به چنین اقدامات نسنجیده و سخنان پرهزینه نپردازند.

پی‌نوشت:
[1] روحانی: شما اگر ناراحت هستید راه‌ حلش این است در گوشتان پنبه بگذارید!
[2] روحانی: مردم باید همه‌چیز را به بورس بسپارند
[3] توضیحات واعظی درباره‌ی روند شاخص بورس

موضوع: 
تولیدی: 
تولیدی

مطالب مرتبط


پربازدیدترین‌ها

افزودن دیدگاه جدید