به دنبال تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وگزارش وقوع درگیری یک مرد جوان - که سوابق متعددی از جمله، نگهداری حشیش و هروئین در سال ۹۳، سرقت ادوات کشاورزی و سرقت گوشی تلفن همراه در سال ۹۷ و سرقت احشام  وسرقت لوازم خانه و سرقت از باغ در سال ۹۸ داشت- با خانواده‌ی همسرسابقش و نیز درگیری با اهالی محل و تخریب وسایل آن‌ها، گشت کلانتری "کاظم آباد" مشهد در محل، حاضر می‌شود. مأموران گشت کلانتری، پس از بازداشت عامل درگیری یعنی مهرداد سپهری، منتظر آمدن خودروی پلیس برای انتقال متهم می‌شوند که پس از حدود بیست دقیقه، این انتقال، انجام می‌شود. با وجود اینکه در هنگام انتقال مهرداد سپهری با خودرو، حال وی خوب بوده است ولی خبر می‌رسد که او پس از مدتی، جان خود را از دست داده است. در این میان، احتمالات مختلفی مطرح می‌شود که هیچ‌کدام تا به حال، ثابت نشده است و صرفاً ادعا و گمانه‌زنی به حساب می‌آید که استفاده‌ی پلیس از شوکر و اسپری فلفل و نیز کتک‌خوردن این شخص توسط طرف‌های درگیری، از آن جمله هستند.[1]
همین اتفاقی که دارای جوانب مبهم و اثبات‌نشده است و روند تحقیقات -از جمله از مأمور کلانتری مزبور- در حال انجام است، به محلی برای جولان رسانه‌ها و افراد معلوم‌الحال تبدیل شده تا به عقده‌گشایی علیه نظام بپردازند. لشکرهای سایبری موجود در گوشه و کنار دنیا که برای هجمه به ایران، ساماندهی شده‌اند، از هر اتفاقی -فارغ از وجود یا عدم وجود دلایل کافی- به عنوان ابزار سیاه‌نمایی و تخریب، استفاده می‌کنند. برخی نیز پا را فراتر گذاشته‌اند و این اتفاق را با قتل جرج فلوید آمریکایی مقایسه کردند تا بلکه اربابان آمریکایی خود را از آن رسوایی شرم‌آور، تبرئه کنند که البته مسبوق به سابقه است![2] این در حالی است که قتل جرج فلوید یک اتفاق کاملا عمدی بود که به دلیل چند دقیقه فشار زانوی پلیس روی گردن آن فرد سیاه‌پوست رخ داد و با وجود ناله‌های مکرر او مبنی بر عدم  امکان نفس‌کشیدن، هیچ توجهی از سوی پلیس، انجام نشد تا اینکه او خفه شد! از این بدتر، تبرئه‌ی پلیس آمریکا در آن ماجرا بود و اینکه هیچ برخوردی با قاتل و هم‌دستانش انجام نگرفت!
نکته‌ی قابل توجه این است که کسانی که در برابر اقدامات خشونت‌‌آمیز پلیس آمریکا که در بسیاری از موارد به قتل مردم این کشور منجر شده -و ماجرای جرج فلوید، فقط یک نمونه از هزاران مورد است- سکوت پیشه کردند و یا از پلیس آمریکا حمایت کردند، اکنون به تقبیح اقدام پلیس ایران در مواجهه با فردی به نام مهرداد سپهری، روی آورده‌اند و تمام تلاش خود را برای تبرئه‌ی پلیس آمریکا انجام می‌دهند که البته روش همیشگی آن‌ها است![3] نمونه‌اش مأمور حقوق‌بگیر دولت آمریکا یعنی مسیح علی‌نژاد است که تصور می‌کند، فرصت بسیار خوبی برای عقده‌گشایی علیه ایران و دفاع از آمریکا به دست آورده است؛ در حالی که هیچ انسان منصفی و باوجدانی به چنین معیار دوگانه و استدلال جانبدارانه‌ای توجه نمی‌کند.
با این وجود، دستگاه انتظامی و قضایی کشور در ماجرای مهرداد سپهری، کار را برای انجام تحقیقات و برخورد با مقصران احتمالی شروع کرده‌اند که حتما باید با قوت و تا رسیدن به نتیجه‌ی روشن، ادامه یابد.
واکنش شتابزده و غیرمنطقی جماعت معلوم‌الحال ضدانقلاب، حکایت از فشار سنگین بر این جماعت در ماجرای رسوایی آمریکا در ماجرای قتل جرج فلوید است که سعی کردند از ماجرای کاظم‌آباد مشهد، بهانه‌ای برای توجیه قتل جرج فلوید پیدا کنند تا بلکه خود را از فشار افکار عمومی دنیا رها سازند!

پی‌نوشت:
[1] اصل ماجرای مرگ مرد جوان در شهرک حجت مشهد
[2] مینیاپولیس و مزدوران رسانه‌ای آمریکا
[3] آسمان ریسمان ضدانقلاب برای کاهش رسوایی آمریکا!

موضوع: 
تولیدی: 
تولیدی

مطالب مرتبط


پربازدیدترین‌ها

افزودن دیدگاه جدید