مشروب مشهد

انبوه رسانه‌های وابسته به استکبار جهانی و مزدوران پرتعداد مشغول به کار در فضای مجازی، در چند ماه اخیر دچار انفعال و سرخوردگی شدید و کم‌سابقه‌ای شده‌اند که مانند عقده‌ای گلوگیر، آنان را در مخمصه و تنگنا قرار داده است. جنایات مکرر حقوق‌بشری در قبله‌ی آمال این جماعت یعنی آمریکا که با انتشار تصاویر مربوط به قتل وحشیانه‌ی یک سیاه‌پوست به نام جرج فلوید -فقط به اتهام استفاده از یک بیست دلاری جعلی!- به حد انفجار رسید که تبعات آن هنوز هم ادامه دارد. همچنین فاش‌شدنِ مجموعه‌ای از اقدامات نژادپرستانه که در سال‌های طولانی و در ایالات متحده انجام شد، به این فضا دامن زد و آبرو و وجهه‌ی ابرقدرت پوشالی دنیا را دچار آسیب‌های غیر قابل جبران نمود.
در این میان، رسانه‌ها و مواجب‌بگیران فارسی‌زبان، خیلی بیشتر، دچار این تنگنا شده و به شدت از سوی مخاطبان خود در فشار قرار گرفته‌اند که آیا این بود آمریکایی که این همه سال، درباره‌ی خوبی‌هایش برای ما تصویرگری و خبرسازی می‌کردید و مزایای آن را بر سر ایران و ایرانی می‌کوبیدید؟!
با این شرایط، قابل پیش‌بینی بود که این جماعت، به شدت، تشنه‌ی به دست آوردن طعمه و سوژه‌ای در ایران برای کم‌کردن فشارهای خودساخته باشند که با اعدام یک خلافکار در مشهد، این سوژه برای آنها مهیا شد! الان چند روزی است که رسانه‌ها و افراد وابسته به آمریکا با ریختن اشک تمساح و گرفتن ژست بشردوستانه، پیکان حملات خود را به موضوع مذکور نشانه گرفته‌اند تا بلکه افکار عمومی را نسبت به مواضع جانبدارانه‌ی خود از جنایات متعدد آمریکا دچار فراموشی و انحراف کنند.
این در حالی است که بر اساس اطلاعیه‌ی مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی، مجرم اعدام شده در مشهد، دارای سوابق مجرمانه‌ی طولانی و متعدد از سال 1375 تا 1395 بوده است که شامل ضرب و جرح عمدی، رانندگی پرخطر و بدون گواهینامه با موتورسیکلت و در حال مستی، نگهداری و نوشیدن مکرر مشروبات الکلی، اقدامات مجرمانه در رابطه با مواد مخدر، آدم‌ربایی، تهدید، اعمال منافی عفت وسرقت بوده است که در نهایت، با رأی قاضی پرونده و تأیید دیوان عالی کشور و پس از طی تمام مراحل قانونی، اعدام شد. با این حال، تحلیل و خبررسانی از سوی افراد و رسانه‌های معاند، به گونه‌ای انجام و القا می‌شود که انگار این فرد، فقط با یک فقره جرم و یک بار ارتکاب، به چنین حکمی محکوم شده است!
از سوی دیگر، این پرسشِ بی‌پاسخ هم باقی است که این جماعت سینه‌چاک آمریکا چرا در برابر اقدامات مجرمانه‌ی واضح در ایالات متحده -که قتل جرج فلوید، فقط یکی از آن‌ها است- یک هزارم این حساسیت را به خرج نمی‌دهند و آن را ابزاری برای تخریب و تضعیف نظام حاکم بر کاخ سفید قرار نمی‌دهند، ولی نوبت به ایران که می‌رسد، با قاطعیت تمام، از وقوع یک جرم حکومتی خبر می‌دهند!
البته نگارنده‌ی این مطلب، حساب معترضان احتمالی را که با نگاه غیرسیاسی و صرفاً از منظر کارشناسی و حقوقی، به دنبال بیان مطالبی پیرامون این موضوع هستند، جدا دانسته و حق آنان را کاملا محفوظ و محترم می‌شمارد و معتقد است دستگاه قضایی کشور باید با متانت و حوصله، پاسخ علمی و شایسته‌ای به این افراد بدهد، ولی اغلب واکنش‌هایی که این روزها -مخصوصا در فضای مجازی- شاهد وقوعش هستیم، عبارت است از تسویه حسابهای حقیر و مغرضانه که از سوی برخی ورشکسته‌های سیاسی در حال انجام است و پاسخش جز آنچه در سطور بالا آمده است، نخواهد بود.
در پایان، این حقیقت آشکار را یک بار دیگر مورد تأکید قرار می‌دهیم که ابزار رسانه برای استکبار جهانی، مثل خون جاری در رگ‌ها حیاتی است و اساسا یکی از دلایل بقای ننگین این جریان جنایتکار در طول تاریخ، همین شگردهای رسانه‌ای و استفاده از معیارها و استانداردهای دوگانه -در قالب‌های فریبنده و شیطانی- بوده است که برای مقابله با آن، به هوشیاری و بصیرت دائمی، نیاز داریم.

موضوع: 
تولیدی: 
تولیدی

مطالب مرتبط


پربازدیدترین‌ها

افزودن دیدگاه جدید